Четвъртък, 08 Май 2025

90% от рекламите за Супербоул за 2010 г. продадени, цените - $ 3млн. за 30 секунди

Печат Е-мейл
08 Януари 2010
CBS вече е продала 95% от 30-секундните си рекламни спотове по време на финала по американски футбол на Националната футболна лига (НФЛ), известен като Супербоул, и в момента сключва сделки за оставащото свободно рекламно време, пише CNNMoney.
“Остават ни буквално няколко спота и в момента водим преговори за тях”, казват от CBS. По различни изчисления CBS таксува рекламодателите с между 2.5 и 3 млн. долара за 30-секунден рекламен клип. Въпреки солените цени се счита, че по време на Супербоул продуктите на рекламодателите гарантирано достигат до потребителите. Миналогодишният финал между Питсбъг Стийлърс и Аризона Кардиналс е гледан от рекордните 98.7 млн. души в САЩ, според Nielsen Company.
Цената на рекламите по време на събитието нараства постепенно с годините. NBC, която предава миналогодишния финал, е таксувала рекламодателите средно с 3 млн. долара за 30-секунден спот. За сравнение през 2008 и 2007 г. цената е била 2.7 млн. долара и 2.385 млн. долара, според TNS Media Intelligence.
Приходите от реклами от миналогодишния Супербоул възлизат на 213 млн. долара, според TNS, което представлява значително увеличение в сравнение с постъпленията в размер на 186.3 млн. долара през 2008 г. и 151.5 млн. долара през 2007 г.
Рекламното време също се е увеличило през последните пет години до 45 минути и 10 секунди през 2009 г. в сравнение с 41 минути и 55 секунди през 2004 г., по данни на TNS.
Кой ще рекламира тази година? Пивоварната Anheuser-Busch е закупила най-много рекламно време за тазгодишния Супербоул, според CBS, измествайки PepsiCo от първото място. PepsiCo ще продължи да рекламира хранителните продукти на подразделението си Frito-Lay, но не и безалкохолните си напитки.
Супербоул ще се проведе на 7 февруари на Долфин Стейдиъм в Маями.
източник: Profit.bg
Прочита: 1218

Коментари (0)

Напиши коментар

по-малък | по-голям
security image
Моля въведете показаните символи

busy
 

Най-четено ∙ любопитни новини

Случайна снимка

Реклама Долу

Стани Приятел

Вие сте с Интернет Екплорър 6 (IE6).

Вашият браузър трябва да бъде актуализиран до версия 8, за да може да ползвате цялата функционалност на сайта.

Защо да актуализирам браузъра до 8? Майкрософт създаде Интернет Експлорър от начало, с по-добра сигурност, нови възможности и изцяло нов интерфейс. Голяма част от тези промени са направени благодарение на милиони потребители, които са тествали предварителната версия на новия браузър. Най-съществената причина за актуализация е подобрената сигурност. Интернет днес не е това, което беше преди пет години. В момента има опасности, които просто не съществуваха пред 2001-ва година, когато е създадена шестата версия на браузера. Интернет екплорер 8 прави сърфирането в мрежата фундаментално по-безопасно чрез предлаганата защита срещу вируси, шпионски програми и други онлайн рискове.

Свалете безплатно като посетите страницата на Интернет Екплорър 8.