Неделя, 04 Май 2025

Учен: Жените извоюваха равенство, мъжете намазаха от това със секс

Печат Е-мейл
30 Август 2011

 Когато дамите са дискриминирани, те ограничават секса

 

Равноправието между половете, за което жените водят борба от векове, е изгодно за мъжете - именно благодарение на него те могат да правят по-често секс. Това е главният извод, направен от изследователи на пазара на секса, публикуван в научното издание The Journal of Social Psychology.

Ръководител на екипа е социалният психолог Рой Баумейстер от университета на щата Флорида, САЩ, предаде Нюзру.

В интервю за "Ю Ес Ей тудей" Баумейстер пояснява: "Женската сексуалност е нещо като ценност, докато мъжката не е. Срещу секс жените могат да получат внимание, почести, пари, да се издигнат в службата. Идеята е, че като правило мъжете искат секса повече, отколкото жените, и сексът в отношенията започва тогава, когато жената решава, че е дошло времето."

По време на презентацията на изследването си Баумейстер казва: "Тук действат законите на търсенето и предлагането. Крайно неромантична теория." "Ако жените имат малко възможности да печелят пари сами, те са заинтересувани колкото се може повече да вдигнат цената на секса. Когато жените нямат други шансове, сексът е главното, което могат да предложат" - развива ученият по-нататък теорията си.

В изследването са използвани данни от 37 страни, включително и международни анкети с 317 000 души, извършени с помощта на интернет. Баумейстер е открил, че в страните с по-високо равнище на половото равенство случайният секс е повече, човек има повече сексуални партньори, а половият живот започва по-рано.

"В страните, където е голяма дискриминацията на жените, те ограничават секса, затова цената е висока и мъжете са задължени да обещават доживотна издръжка, за да правят секс. Мъжете са готови на всичко заради секса", казва ученият.

Още едно любопитно наблюдение е направил социологът Марк Рот от Тексаския университет в Остин. Тъй като сега все повече млади жени следват, в университетите представителките на нежния пол са повече от мъжете. Вследствие на това съперничеството в борбата за вниманието на студентите нараства и те имат по-богат избор на потенциални партньорки.

Прочита: 2399

Коментари (0)

Напиши коментар

по-малък | по-голям
security image
Моля въведете показаните символи

busy
 

Най-четено ∙ интересни лайфстайл новини

Случайна снимка

Реклама Долу

Стани Приятел

Вие сте с Интернет Екплорър 6 (IE6).

Вашият браузър трябва да бъде актуализиран до версия 8, за да може да ползвате цялата функционалност на сайта.

Защо да актуализирам браузъра до 8? Майкрософт създаде Интернет Експлорър от начало, с по-добра сигурност, нови възможности и изцяло нов интерфейс. Голяма част от тези промени са направени благодарение на милиони потребители, които са тествали предварителната версия на новия браузър. Най-съществената причина за актуализация е подобрената сигурност. Интернет днес не е това, което беше преди пет години. В момента има опасности, които просто не съществуваха пред 2001-ва година, когато е създадена шестата версия на браузера. Интернет екплорер 8 прави сърфирането в мрежата фундаментално по-безопасно чрез предлаганата защита срещу вируси, шпионски програми и други онлайн рискове.

Свалете безплатно като посетите страницата на Интернет Екплорър 8.