Петък, 20 Юни 2025

Всеки трети знае какво ще получи за Коледа

Печат Е-мейл
23 Декември 2010

 Почти всеки трети пълнолетен британец знае какво ще получи за Коледа, защото предварително е разузнал подаръка си, според ново изследване.

Проучването сред 1000 пълнолетни британци, извършено от застрахователната компания, показва, че 37% от жителите на Острова признават, че претърсват домовете си, за да открият своите подаръци, и от тях осем от всеки 10 успяват в начинанието.

Като оставим настрана децата, изглежда дори възрастните са очаровани от идеята какво Дядо Коледа би могъл да им купи и опазването на тайната е голямо предизвикателство във всяко домакинство, според управляващия директор на застрахователя Пол Мадикот. Един от всеки петима навършили пълнолетие британци разкъсва опаковъчната хартия достатъчно, за да е в състояние да разбере какъв е подаръкът, и един от 20 признава, че разопакова изненадата изцяло, сочи изследването.

Средностатистическият "детектив" прекарва 1 час и 15 минути в търсене на коледни подаръци. Над гардеробите и под леглата се оказват топдестинации за скриване на готовите подаръци. Повече от половината от разбралите какво ще им донесе Дядо Коледа (56%) обаче по-късно съжаляват за любопитството си и заявяват, че биха предпочели да не са правили това.

4-ма от всеки 10 анкетирани дори се оплакват, че така са си развалили Коледата. Ние определено призоваваме всеки, който е любопитен, да се опита да устои на изкушението, понеже разваля изненадата и се чувства виновен, което изпразва коледния ден от забавление, според Мадикот.

Изследването също установява, че жените са доста по-любопитни от мъжете, като 40% от нежния пол споделят, че претърсват за подаръци, сравнено с 33% от мъжете. Жените обаче са и по-откровените, като 1 от всеки 20 споделя с приятеля или съпруга си, че са видели в аванс подаръците си.

Прочита: 1531

Коментари (0)

Напиши коментар

по-малък | по-голям
security image
Моля въведете показаните символи

busy
 

Най-четено ∙ интересни лайфстайл новини

Случайна снимка

Реклама Долу

Стани Приятел

Вие сте с Интернет Екплорър 6 (IE6).

Вашият браузър трябва да бъде актуализиран до версия 8, за да може да ползвате цялата функционалност на сайта.

Защо да актуализирам браузъра до 8? Майкрософт създаде Интернет Експлорър от начало, с по-добра сигурност, нови възможности и изцяло нов интерфейс. Голяма част от тези промени са направени благодарение на милиони потребители, които са тествали предварителната версия на новия браузър. Най-съществената причина за актуализация е подобрената сигурност. Интернет днес не е това, което беше преди пет години. В момента има опасности, които просто не съществуваха пред 2001-ва година, когато е създадена шестата версия на браузера. Интернет екплорер 8 прави сърфирането в мрежата фундаментално по-безопасно чрез предлаганата защита срещу вируси, шпионски програми и други онлайн рискове.

Свалете безплатно като посетите страницата на Интернет Екплорър 8.