Крауч копира италианците от Ботев - съсипа се от пиене в лондонски бар

Печат
21 Октомври 2009
Питър КраучНападателят на английския национален отбор и столичния Тотнъм Питър Крауч показа, че не само у нас футболистите обичат да празнуват до късни доби победите на своя тим. Само седмица след като новите попълнения на Ботев (Пловдив) шокираха втория по големина български град със среднощните си гуляи в дискотека под тепетата, Крауч рискува да си навлече гнева на мениджъра си в Тотнъм Хари Реднап и, по-лошо, този на националния селекционер на Англия Фабио Капело, защото бе заснет от папараци да куфее по нощите в един от популярните лондонски клубове “Мовида”, а след това да продължава фиестата си и по улиците на английската столица. Крауч бе герой на Англия преди седмица, когато с двата си гола срещу Беларус донесе победата на “трите лъва” с 3:0 над бившата съветска държава. С тези свои попадения той изглежда подпечата визите си за ЮАР в тима на Капело, който обаче може и да преосмисли решението си след изцепката на дългуча. Както е известно, италианският спец държи изключително много на дисциплината в тима си и изобщо не одобрява проявите на своите възпитаници по нощните барове.
Крауч обаче избухна здраво след победата на Тотнъм с 2:1 над бившия му клуб Портсмут през уикенда и се отдаде на нощния живот в компанията на половинката си Аби Кланси и съотборниците си в тима на “шпорите” Джърмейн Джинас, Джонатан Уудгейт и Роби Кийн. Високият нападател се отпусна повече от съотборниците си и около 5 часа сутринта бе заснет от фотографи да танцува на масата в популярния клуб “Мовида” с разкопчана риза и подмокрени панталони. Малко по-късно пък Краучи реши, че е добра идея да потанцува и през покрива на минивана, който го отведе в дома му след запоя. Всичко това бе добре дошло за таблоидите, които веднага се възползваха от възможността да изтипосат стрелеца на челните си страници. Всичко това обаче може да доведе до големи проблеми за Крауч, след като и мениджърът в клуба му Тотнъм Хари Реднап не одобрява подобно поведение.
“Няма никаква нужда от тези клубни прояви на футболистите. Ако не можеш да отдадеш напълно девет месеца от годината на професия, която ти носи по 20, 30, 40, 50 или 60 хиляди лири на седмица, това няма как да не е проблем. Футболистите трябва да са винаги в перфектна форма”, коментира съвсем наскоро Реднап пред “Дейли Мейл”.