Големия Маргин подготвя бягството си

Печат
09 Април 2010

Красимир МариновКрасимир Маринов - Маргина, подготвя бягството си от България, узна се от източник в подземния свят. Още в средата на януари Големия Маргин се заканил, че в момента, в който излезе от арестантската килия, ще последва брат си Николай и ще изчезне от България.

Босът на СИК стигнал до това решение на 14-и януари, когато бе тикнат в ареста буквално минути след като Софийският апелативен съд разпореди освобождаването му от килията. Тогава от прокуратурата внесоха ново обвинение срещу гангстера и той за пореден път се запъти към килията на следствения арест.

„Разиграват ме като панаирджииска мечка. Следващия път като ме пуснат, изчезвам!", обявил в съда Големия Маргин. Изглежда, че думите му не са били плод на емоция, тъй като в ъндърграунда упорито се говори, че вече е организиран канал за бягството на подземния бос.

Маргина планирал да напусне държавата през граничен пункт на България с Гърция, а след това със свой южноамерикански паспорт щял да се отправи към Африка. Според запознати на Черния континент от началото на годината се укрива по-малкият му брат Николай. Той се измъкна от полицейската клопка на 6-и януари, когато бе нареден арестът му заради убийството на Боби Цанков.

Несметното богатство на братя Маргини ги прави желани гости почти навсякъде в Африка, но най-вече в ЮАР, където от години се укриват престъпни босове.

В ЮАР живеят Христофорос Аманатидис - Таки, и Веска Меджидиева, които са с международна заповед за арест.

От прокуратурата са запознати с плановете за бягство на Големия Маргин. Поради тази причина Красимир Маринов е държан в ареста вече четвърти месец. Положението на бандита се влоши допълнително, след като брат му Николай офейка.

източник: Уикенд