Джони Деп мечтае за ролята на Хамлет

Печат
03 Декември 2010

Джони ДепДжони Деп иска да се превъплъти в ролята на Хамлет, преди да е станал "прекалено стар" за нея, съобщи Контактмюзик.

Оказва се, че холивудският актьор, ветеранът Марлон Брандо, който вече не е между живите, го е подтикнал да изпълни ролята.

Звездата от поредицата "Карибски пирати" разкри, че навремето Брандо го е убеждавал да изучи творчеството на Шекспир, за да изпълни ролята на датския принц. Деп се надява в бъдеще да осъществи тази своя мечта.

Той заяви пред сп. "Венити феър", че Марлон Брандо му казал: "Защо не отделиш една година, за да изучиш творчеството на Шекспир и да изпълниш ролята на Хамлет? Залови се за работа, преди да си станал прекалено стар за тази роля". Наистина мечтая да се превъплътя в ролята на Хамлет, увери Деп.