Мъж с ампутирани крака изкачи Килиманджаро

Печат
25 Юни 2012

 Канадец с ампутирани два крака успя да изкачи Килиманджаро. Това стана след като осем дни се катери по планината до върха само с помощта на ръцете си.

Спенсър Уест, 31-годишен жител на Торонто, изкачи най-високия връх на Африка - близо 6000 м, използвайки ръцете си, за да преодолее 80% от разстоянието, и инвалидна носилка за най-трудните участъци.

Младият мъж губи краката си още на 5-годишна възраст вследствие на генетична малформация (агенезия - липса на орган или част от орган, в случая на сакрума, част от гръбначния стълб), която парализира долните му крайници. Впоследствие се наложила пълна ампутация на краката му.

Най-добрите приятели на Спенсър - Дейвид Джонсън и Алекс Меерс, го придружават в екстремното му изкачване, чиято цел е преди всичко хуманитарна: тримата заедно са събрали над 500 000 канадски долара за хуманитарна организация (Free The Children), която полага усилия да осигури снабдяването с питейна вода на стотици хора в Кения, засегната от най-свирепата суша за последните шестдесет години.